Warsztaty Teatralne

Teatr w edukacji jest zjawiskiem niemal tak starym jak ona sama. W Polsce towarzyszy szkolnictwu od czasów jezuickich i mimo zmieniających się prądów, ustrojów, programów – trwa będąc integralną częścią procesu edukacji. 

Nasze fachowo prowadzone warsztaty są częścią tej edukacji. Świadomość i rozumienie teatru, umiejętności, które nabywa dziecko podczas zajęć daje możliwość bycia świadomym uczestnikiem kultury, a nie tylko biernym obserwatorem. Warsztaty te są adresowane zarówno do przedszkoli, jak i do szkół. 

Ceny za zajęcia ustalamy indywidualnie w zależności od wyboru lekcji i ilości uczestników.

Nasze Propozycje:

Świat Teatru Lalek (lekcja I – czas trwania ok.75 minut)

Proponujemy Państwu niezwykłą podróż w świat teatru lalek. Animator przywozi do Państwa klasy, czy grupy różnorodne lalki (jawajki, pacynki, marionetki, kukiełki, żyworękie, cieniowe i inne). Dzieci uczą się ich budowy i animacji. Wszystkiego można dotknąć, spróbować, doświadczyć. W drugiej części dzieci samodzielnie budują kukiełkę.

Teatr Żywego Planu (lekcja II – czas trwania ok. 40-60 minut)

To świetna zabawa dla całej grupy. Ćwiczenia pantomimiczne, dykcyjne i ortofoniczne. Świadomość ciała i ruchu w przestrzeni scenicznej, gra z partnerem, wyrażanie emocji ruchem i dźwiękiem oraz zabawa z tekstem – interpretacja i improwizacja. Wchodzenie w rolę i wiele innych zabaw aktorskich dla mniejszych i większych.

Teatr Plastyczny (lekcja III – czas trwania 45-60 minut)

Czy wiecie jak wyczarować morze, wiatr, chmury, pustynię, piramidy, ptaki, węże i wiele, wiele innych niezwykłości? Zabawa z tkaninami to wspaniała przygoda, która nie tylko rozwija wyobraźnię, koordynuje, uczy pracy w grupie, ale może być wspaniałym pomysłem na szkolne czy przedszkolne przedstawienie na każdy temat.

Szary Mary (lekcja IV – czas trwania 45-60 minut)

Czyli zabawa z szarym papierem. To także teatr plastyczny. Stworzymy niezwykłe stwory i lalki teatralne, które w mgnieniu oka można zmienić w coś innego. Czary mary, powstaną piękne opowieści i wspaniałe obrazy. Takie działania to także świetna nauka pracy w grupie i integracja.

Opowieść o kropelce (spektakl interaktywny)

Niezwykle barwna i magiczna opowieść z wieloma efektami o podróży małej kropli przez świat przyrody. Opowieść o tym, jak staje się śniegiem, lodem, mgłą, wodospadem, czy morzem. Wykorzystanie technik teatru plastycznego pozwala zaczarować dzieci barwnym, wciąż zmieniającym się obrazem. Przez cały czas dzieci współuczestniczą w tworzeniu obrazów i sytuacji scenicznych włączając się w zabawę i animację. Tradycyjny podział na scenę i widownię nie istnieje. Wszyscy jesteśmy aktorami.

W Stumilowym Lesie (zabawa teatralizowana)

Kubuś Puchatek zabłądził w lesie. Na szczęście odnalazł go Tygrysek. Teraz wspólnie z dziećmi przeżyją wiele szalonych przygód, by odnaleźć drogę do domu Kubusia.

Prowadzimy również regularne zajęcia teatralne w szkołach, przedszkolach i Centrum Kultury w Piasecznie. Więcej informacji na naszym fb: Teatrium