KLASY IV-VI

Specjalnie dla Państwa odświeżyliśmy programy naszych wycieczek i dodaliśmy zupełnie nowe tematy. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą na sezon 2018/2019. Zapewniamy, że odwiedziny w Chatce Spełnionych Marzeń będą świetną zabawą i pozostawią wiele dobrych wspomnień!

Kilka słów o naszych wycieczkach znajdziesz TUTAJ.

Wycieczki dla uczniów trwają 3 lub 4 godziny w zależności od wybranego programu. Istnieje też możliwość wybrania wycieczki całodziennej w sezonie wiosenno – letnim. Zajęcia podzielone są na bloki – podczas niektórych dzielimy się  na grupy w celu zapewnienia większego komfortu pracy zarówno dzieciom jak i animatorom. Programy dostosowane są do dzieci z klas IV – VI Pozostałe informacje o przebiegu naszych wycieczek znajdą Państwo w zakładce Zasady Dobrej Zabawy – bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z nimi. W razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy. 

Wycieczki w sezonie 2018/2019*

Z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości, wycieczkę „11 listopada – Prosta Historia Niepodległości” wycieczkę realizujemy przez cały sezon 2018/2019 

Wrzesień – Listopad:

 • 11 listopada – prosta historia niepodległości – NOWOŚĆ! 
 • Rok Polski – Jesień/Zima
 • Wycieczki Integracyjne

Grudzień:

 • Kraina Świętego Mikołaja – NOWOŚĆ! 

Styczeń – Luty: 

 • Rok Polski – Jesień / Zima
 • W zdrowym ciele zdrowy duch

Marzec – Kwiecień:

 • Tajemnicza Kraina Mazovia
 • Rok Polski – Wiosna/Lato
 • W zdrowym ciele, zdrowy duch

Maj – Lipiec:

 • Słowiańska Osada – NOWOŚĆ
 • Rok Polski – Wiosna/Lato
 • Tajemnicza Kraina Mazovia
 • W zdrowym ciele, zdrowy duch

*Opisy wycieczek wraz czasem ich trwania znajdą Państwo poniżej.


 11 listopada – Prosta Historia Niepodległości – 3h bust-652565_960_720

Temat Święta Niepodległości omawiamy na historii, na szkolną akademię przygotowujemy piękne wiersze i pieśni, oglądamy defiladę, wywieszamy flagi. Czy jesteśmy pewni, że dzieciaki rozumieją jak ważny jest ten dzień? Jak to się stało, że pięć pokoleń Polaków tak czekało na wolność, mimo że przez sto lat można się było przecież przyzwyczaić do życia w innym Państwie? Zwłaszcza jeśli już nawet nie pamiętało się Polski, a nie było filmów i zdjęć na których uwieczniono „stare, dobre czasy”? Skąd w nich była ta chęć bycia Polakiem? Opierając się na faktach, ale nie skupiając tylko na datach, chcemy pokazać dzieciakom prawdziwą historię rodaków pod zaborami i pomóc im zrozumieć czemu po dziś dzień tak hucznie świętujemy odzyskanie niepodległości. Dzięki aktywizującym metodom pracy będzie to ciekawa przygoda, a nie nudna pogadanka. Wspólnie też zastanowimy się nad patriotyzmem. Czym on jest? Czy teraz jesteśmy patriotami, a jeśli nie to dlaczego? Czy to ważne? Bycie patriotą to nie tylko wielkie słowa i bohaterskie czyny, to też małe gesty na co dzień, to coś co powinno nas łączyć, a nie dzielić. Podczas zajęć zrobimy patriotyczne kotyliony oraz wspólny plakat, który klasy będą mogły zabrać ze sobą.

Ramowy plan wycieczki: 

9:00 – 10:00 Prosta Historia Niepodległości – warsztaty
10:00 – 11:00 Ognisko z kiełbaskami
11:00 – 12:00 Warsztaty w 2 grupach: Patriotyczne Kotyliony / Rozmawiamy o patriotyzmie

Rok Polski – Jesień/Zima – 4hwierusz_goraca-sanna

Dogrzani kaloryferami, ubrani w ciepłe kozaki i kurtkę z nowoczesnej tkaniny podjeżdżamy zimą autem do supermarketu po egzotyczne pomarańcze, karton mleka i masę makową w puszce. Wygodnie prawda? A jak to dawniej bywało? Czym była jesień i zima dla mieszkańców Polskich ziem? Jakie panowały warunki, zwyczaje, jak spędzało się długie wieczory? Jak wielkie znaczenie miało powiedzenie „jak sobie pościelisz, tak się wyśpisz” – jeśli o plony nie zadbano w odpowiednim czasie, po prostu nie było co jeść. Zapraszamy do Chatki na „Rok Polski” – podczas ciekawej interaktywnej gry dzieciaki dowiedzą się jak wyglądał świat bez telefonów, komputerów, samochodów i innych wygód, a ludzie żyli w zgodzie z naturą. Grupy wezmą też udział w sezonowych warsztatach kulinarnych.
(Zapraszamy również na program Rok Polski: Wiosna/Lato. Obie wycieczki tworzą dopełniającą się całość, choć można przyjechać tylko na jedną z nich. Dla grup, który przyjadą na drugą wycieczkę z cyklu – atrakcyjne zniżki.)

Ramowy plan wycieczki:

9:00 – 10:00 Zajęcia w dwóch grupach: Wprowadzenie / Warsztaty Kulinarne
10:00 – 11:00 Ognisko z kiełbaskami, degustacja wyrobów z warsztatów kulinarnych
11:00 – 13:00 Interaktywna gra „Rok Polski”

Kraina Świętego Mikołaja

W tym roku Chatka Spełnionych Marzeń przemieni się w prawdziwą Krainę Świętego Mikołaja! Spotkacie u nassanta-claus-1906513_1920 niesforne elfy, które poprowadzą dla Was ciekawe zajęcia: poznacie wspaniałą, świąteczną opowieść, dowiecie się ciekawostek o Świętym Mikołaju, wykonacie przepiękne prace plastyczne. Będziecie mieli okazję poczuć prawdziwie zimową atmosferę podczas ogniska z kiełbaskami. Na koniec wycieczki, w nagrodę odwiedzicie Chatkę Świętego Mikołaja – magiczne miejsce, skąd uwielbiany przez dzieci z całego świata staruszek dowodzi całym grudniowym zamieszaniem. Wesołe elfy opowiedzą Wam o jego ważnej pracy. Być może sam Święty się z Wami spotka? Przekonajcie sami!
P.S.Koniecznie przywieźcie ze sobą listy do Mikołaja! Będziecie mogli wrzucić je do specjalnej, bożonarodzeniowej skrzynki, a elfy późną nocą otworzą ja, by spełnić Wasze marzenia.

Ponieważ tegoroczna oferta na grudzień jest obszerna – zapraszamy do osobnej zakładki – TUTAJ znajdą Państwo wszelkie informacje.