KLASY IV-VI

Zapraszamy do świata sztuki i mądrej zabawy. Pomagamy poznawać polskie tradycje i obrzędy, „zwiedzać” świat i african-safari-travelzdobywać nowe umiejętności, a przy okazji świetnie się bawić! Nasza oferta może być doskonałym uzupełnieniem programu realizowanego w szkole. Proponujemy kilkanaście różnych tematów wycieczek na każdą porę roku. Chatkowi Animatorzy zaopiekują się uczniami i poświęcą im całą swoją uwagę. Dla Opiekunów zawsze przygotowujemy kawę lub herbatę i drobny poczęstunek.

maatJesteśmy przeciwnikami gotowych rozwiązań, bo wierzymy w siłę wyobraźni dziecka. Niewiele nam potrzeba, żeby Chatka Marzeń jednego dnia była krainą legend i baśni, a innego wehikułem czasu, starożytnym Egiptem czy średniowieczną osadą. Nie lubimy być tu sami, więc zapraszamy, BAWCIE SIĘ Z NAMI!

Choć mamy wiele sal i dużo przestrzeni, to nie łączymy grup bez Państwa wiedzy! Jeśli natomiast wyrażą Państwo zgodę na obecność drugiej grupy na terenie (oczywiście obie grupy mają osobny program i nie spotykają się w salach ani na ognisku) i taka grupa nam się zapisze, gwarantujemy Państwu 10% zniżki od ostatecznej ceny wycieczki.

Nie straszne nam zimno i deszcz! Dzięki ogrzewanym pomieszczeniom i dwóm różnym miejscom na ognisko, działamy CAŁY ROK! Choć oczywiście staramy się tak przygotowywać program, żeby w słoneczne dni jak najwięcej czasu spędzać na powietrzu.

 

WYCIECZKI 3 GODZINNE

JESIEŃ

NOWOŚĆ  ROK POLSKI: Jesień/Zima 

ZAPISY NA WYCIECZKĘ: WRZESIEŃ – LUTY wierusz_goraca-sanna

Dogrzani kaloryferami, ubrani w ciepłe kozaki i kurtkę z nowoczesnej tkaniny podjeżdżamy zimą autem do supermarketu po egzotyczne pomarańcze, karton mleka i masę makową w puszce. Wygodnie prawda? A jak to dawniej bywało? Czym była jesień i zima dla mieszkańców Polskich ziem? Jakie panowały warunki, zwyczaje, jak spędzało się długie wieczory? Jak wielkie znaczenie miało powiedzenie „jak sobie pościelisz, tak się wyśpisz” – jeśli o plony nie zadbano w odpowiednim czasie, po prostu nie było co jeść. Zapraszamy do Chatki na „Rok Polski” – podczas ciekawej interaktywnej gry dzieciaki dowiedzą się jak wyglądał świat bez telefonów, komputerów, samochodów i innych wygód, a ludzie żyli w zgodzie z naturą. Po pierwszej części zabaw tradycyjnie ognisko na którym nasi goście sami upieką kiełbaski, a później podzieleni na grupy wezmą udział w sezonowych warsztatach kulinarnych i zajęciach podsumowujących zdobytą wiedzę.

  • Istnieje możliwość wydłużenia wycieczki. Prosimy o kontakt w celu ustalenia programu.

Andrzejkicard-clipart-cards-clip-art-8

Andrzejki to prastara polska tradycja. W zalewającej nas zachodniej modzie zapominamy o naszych zwyczajach. Przypominamy więc sobie co to Andrzejki, a co Katarzynki. Komu i jak wróżono. Przyjrzymy się woskowym kształtom i zobaczymy co nam powiedzą czary… 

Święto Pieczonego Ziemniakapotato

Ziemniak to bardzo popularne warzywo, ale nie wszyscy wiedzą, skąd wzięło się w Polsce. Podczas interaktywnego spektaklu dzieci poznają ducha Potatosa, który poprowadzi wesołe, związane z ziemniakiem zabawy a także opowie im o wszystkich ciekawostkach i tajemnicach dotyczących tego warzywa. Za pomocą ziemniaków wykonają też piękne obrazy i wezmą udział w Kartoflanej Olimpiadzie.

Halloweenjack-o-lantern15

Zapraszamy wszystkie strachy, duchy, potwory, wampiry i czarownice na wielki halloweenowy bal! Poza zabawą dowiemy się trochę ciekawostek o tym amerykańskim święcie. Czy wiecie które z naszych świąt, zwyczajów, tradycji i obrzędów są do niego podobne?

Andrzejki playing-card2-240x180

Andrzejki to prastara polska tradycja. W zalewającej nas zachodniej modzie zapominamy o naszych zwyczajach. Przypominamy więc sobie co to Andrzejki, a co Katarzynki. Komu i jak wróżono. Zobaczymy też co nam powiedzą czary…

 11 listopada – Prosta Historia Niepodległości – NOWOŚĆ! poland-1758844_1280

Temat Święta Niepodległości omawiamy na historii, na szkolną akademię przygotowujemy piękne wiersze i pieśni, oglądamy defiladę, wywieszamy flagi. Czy jesteśmy pewni, że dzieciaki rozumieją jak ważny jest ten dzień? Jak to się stało, że pięć pokoleń Polaków tak czekało na wolność, mimo że przez sto lat można się było przecież przyzwyczaić do życia w innym Państwie? Zwłaszcza jeśli już nawet nie pamiętało się Polski, a nie było filmów i zdjęć na których uwieczniono „stare, dobre czasy”? Skąd w nich była ta chęć bycia Polakiem? Opierając się na faktach, ale nie skupiając tylko na datach, chcemy pokazać dzieciakom prawdziwą historię rodaków pod zaborami i pomóc im zrozumieć czemu po dziś dzień tak hucznie świętujemy odzyskanie niepodległości. Dzięki aktywizującym metodom pracy będzie to ciekawa przygoda, a nie nudna pogadanka. Wspólnie też zastanowimy się nad patriotyzmem. Czym on jest? Czy teraz jesteśmy patriotami, a jeśli nie to dlaczego? Czy to ważne? Bycie patriotą to nie tylko wielkie słowa i bohaterskie czyny, to też małe gesty na co dzień, to coś co powinno nas łączyć, a nie dzielić. Podczas zajęć zrobimy patriotyczne kotyliony oraz wspólny plakat, który klasy będą mogły zabrać na pamiątkę. Podczas wycieczki posilimy się też kiełbaskami pieczonymi w ognisku. Zapraszamy!

ZIMA

NOWOŚĆ: ROK POLSKI: Jesień/Zima (opis powyżej). 

Warsztaty Bożonarodzeniowesnow-globe

Poczujcie czar Świątecznych przygotowań! Zapraszamy do Bożonarodzeniowej gry zespołowej. Waszym celem jest zdobycie wszystkich wskazówek prowadzących do zaginionego worka Świętego Mikołaja. Przed Wami masa świątecznych zadań, zagadek i wyzwań. Kto pierwszy dotrze do worka – złośliwe gremliny, czy Wy? Stawką w grze są Wasze prezenty! Po ognisku zaprosimy Was na warsztaty bożonarodzeniowe oraz warsztaty plastyczne, na których wykonacie pyszne ozdoby choinkowe.

Boże Narodzenie na świeciesnowflakes3

Wybierzemy się w podróż dookoła świata. Podczas emocjonującej gry zespołowej odwiedzimy różne kraje i poznamy panujące w nich zwyczaje bożonarodzeniowe. Uczestnicy gry będą mieli za zadanie zdobyć zaginione listy do Świętego Mikołaja. Jeśli im się to uda, być może Święty nagrodzi ich starania… Po ognisku zaprosimy Was na warsztaty bożonarodzeniowe oraz warsztaty plastyczne, na których wykonacie ciekawe ozdoby choinkowe.

WIOSNA

NOWOŚĆ! ROK POLSKI – Wiosna/Lato 

tetmajer w zbożu

ZAPISY NA WYCIECZKĘ: MARZEC – LIPIEC

Kiedy tylko zrobi się cieplej, zrzucamy ciepłe kurtki i gromadnie wychodzimy na spacery, cieszymy się ciepłym wiosennym deszczem i czekamy na upragnione wakacje. Gdzie poniesie nas tym razem? Bałtyk, Bieszczady, czy egzotyczne Karaiby? Możliwości jest tak wiele! Warto zastanowić się czy zawsze tak było? Chcemy opowiedzieć dzieciakom, co wiosną i latem działo się na polskiej wsi. Przede wszystkim był to czas wzmożonej pracy, choć rozrywek nie brakowało. Jak zatem umilano sobie czas wiosną i latem? Jakie tradycje obchodzono i czy któreś z nich przetrwały do dziś? Czemu właściwie trzeba latem pracowano zamiast odpoczywać na hamaku pod drzewem? Na te i na wiele innych ciekawych pytań odpowiemy naszym gościom podczas ciekawej gry interaktywnej. Po niej zaprosimy wszystkich na ognisko z kiełbaskami. Później podzieleni na grupy uczniowie wezmą udział w sezonowych warsztatach kulinarnych i zajęciach podsumowujących zdobytą wiedzę.

  • Istnieje możliwość wydłużenia wycieczki. Prosimy o kontakt w celu ustalenia programu.

  • Zapraszamy również na program Rok Polski: Jesień/Zima. Obie wycieczki tworzą dopełniającą się całość, choć można przyjechać tylko na jedną z nich. Dla grup, który przyjadą na drugą wycieczkę z cyklu – atrakcyjne zniżki.

Ekologia tree8

Zapraszamy na wycieczkę, która nauczy nas ekologii.  Na dzieci czeka wiele zagadek przyrodniczych i zabaw zręcznościowych. Dowiemy się jak postępować w zgodzie z przyrodą, jak działają ekosystemy, po co sortować śmieci i innych ciekawostek. Po ognisku wspólnie zrobimy Eko-pracę plastyczną i podsumujemy zdobytą wiedzę.

LATO

NOWOŚĆ – ROK POLSKI: Wiosna/Lato (opis wycieczki powyżej)

Robinson Crusoe (więcej szczegółów TUTAJ)travel-map

Wycieczka z cyklu „LEKTURANKI” Razem z Robinsonem Crusoe spróbujemy przetrwać na bezludnej wyspie. Dzieci wezmą udział w gdzie, która nie tylko sprawdzi ich wiedzę o lekturze, ale pozwoli poczuć się jak Robinson i lepiej zrozumieć książkę. Uczestnicy gry będą musieli wykonać rozmaite zadania, aby zdobyć przedmioty potrzebne do przetrwania na wyspie. Jeśli dadzą radę, nagrodzimy ich ogniskiem z kiełbaskami. Po ognisku zaprosimy na dwa warsztaty – „Robinsonowa Mapa Myśli” i „Robinsonowa Mapa Wyspy”

180 minut dookoła Świataboy7

Zapraszamy w podróż po świecie. Na wielkiej planszy świata razem z Wami będziemy odkrywać tajemnice, zdobywać nowe umiejętności i podróżować. Odwiedzimy nieznane krainy, dowiemy się co każdy podróżnik wiedzieć powinien i przeżyjemy mnóstwo niezapomnianych chwil. Zobaczymy, czy znacie się trochę na geografii! Po ognisku opowiemy Wam o kuchniach świata, sami zrobicie pizzę, a także opowiemy Wam o dziwacznych zwyczajach w innych krajach. Ahoj przygodo!

TEMATY CAŁOROCZNE

Średniowieczne Tajemniceknight7

Wizytę złoży nam rycerz z krwi i kości! Opowie o tym jak zachowywali się rycerze, co jedli, jak się ubierali i pokaże dzieciakom elementy zbroi oraz oręża. Po ognisku zorganizujemy dla Was rycerski turniej i wykonamy własne herby! Uwaga – wycieczka płatna dodatkowo 100zł.

Moje Mazowszewycinanki-lowickie-piekne-niepowtarzalne

Przywitamy Was tradycyjnie – chlebem i solą. Spędzicie czas w prawdziwie ludowym stylu, pośród prawdziwych starych zabudowań dawnego gospodarstwa hodowli kóz. Opowiemy Wam w jaki sposób dzieci kiedyś spędzały czas na wsi. W co się bawiły, jakie miały obowiązki i co jadły. Dowiecie się co to jest Mazowsze, skąd wzięła się ta nazwa i czemu mapa polski wygląda jak puzzle? Spróbujemy sami zrobić mazowieckie kluski, pobawimy się w kręcioła i stworzymy piękną, łowicką wycinanko – przyklejankę.

Zagadki Starego Kontynentuboy-scout

Zabierzemy Was w podróż po Europie. Sprawdzimy Waszą wiedzę o krajach naszego kontynentu, przekażemy Wam kilka ciekawostek i damy Wam do wykonania rozmaite zadania. Podczas gry zespołowej będziecie musieli zdobyć pewne informacje, dzięki którym na koniec złożymy ważną wiadomość. Głodni i zmęczeni pójdziemy na ognisko z kiełbaskami, a potem weźmiecie udział w warsztatach „Europejskie Naj…” – czyli o tym, która góra jest NAJwiększa, jaskinia NAJgłębsza czy jezioro NAJmniejsze. Na drugich zajęciach wspólnie wykonamy pracę plastyczną.

Ziarno Prawdy – Legendy Polskiedragon13

Zapraszamy na wyprawę do Krainy Baśni. Razem z bohaterami polskich baśni i legend odwiedzimy znanych już bohaterów i zawrzemy całkiem nowe znajomości. Dzieci będą miały okazję pomóc i oddać ukradzione z opowieści rekwizyty, bez których nic nie może być takie jak zwykle. Poznamy też różnicę między baśnią, a legendą i spróbujemy sił w baśniowych zagadkach.

Wokół Olimpuposeidon2

Co zrobi Zeus jak się zezłości? O czym lubi rozmawiać Ares? Gdzie na ryby chodzi Posejdon? Wykorzystamy siłę starożytnego, greckiego teatru i nauczymy Was ciekawostek o bogach i herosach. Wycieczka będzie świetnym uzupełnieniem szkolnego programu. Podzieleni na grupy dostaniecie zadanie – przedstawić pozostałym jednego z bogów olimpijskich. Między innymi wykonacie maski, ustalicie tekst chóru i wykonacie krótką prezentację. Po tych trudach rozpalimy olimpijski ogień i upieczemy w nim kiełbaski. Posileni nektarem i ambrozją pójdziemy na zajęcia. Będzie to „Szpiedzy na Olimpie” i „Igrzyska Olimpijskie”

Starożytny Egipt

Przeniesiemy się do czasów starożytnego Egiptu – kraju pełnego gorącego słońca, piasku, piramid, egypt01faraonów i magii. Dowiecie się jak nazywali się najsłynniejsi władcy Egiptu, spróbujecie rozwikłać zagadkę sfinksa, wziąć udział w wyścigu rydwanów i odczytać tajną wiadomość zapisaną hieroglifami… Ponadto będziecie mieli okazję odkryć jak powstawały mumie, sami taką stworzyć, a potem trochę postraszyć kolegów! Każdy z Was wykona własną koronę egipskiego władcy!

W zdrowym ciele, zdrowy duch! 

Wycieczka dla wszystkich młodych buntowników, którzy jeszcze nie wiedzą, że zdrowe jedzenie (na przykład to ze szkolnego sklepiku) jest smaczne! To wcale nie wymysł dorosłych, żeby uprzykrzyć dzieciom życie, tylko prawdziwa inwestycja w swoje zdrowie i szczupłą sylwetkę. Pokażemy dzieciakom, że dbanie o to co jemy nie jest nudne, ani tym bardziej trudne. Poprzez zabawę i doświadczanie nauczymy jak szybko przygotować zdrowe przekąski. Będzie wesoło, bo zdrowe jedzenie nie jest
wcale straszne!

WYCIECZKI CAŁODNIOWE – scenariusz prześlemy na życzenie

Średniowieczne Tajemnice

180 minut dookoła świata

Mazowiecka Kraina

Zagadki Starego Kontynentu

Ziarnko Prawdy – Niesamowite Legendy

Starożytny Egipt

Wokół Olimpu

Zdrowa Rywalizacja

 

Przykładowy scenariusz wycieczki 3h*:
9:30 – przyjazd uczestników, powitanie, poznanie zasad.
9:40 – spektakle, projekcje, lekcje wprowadzające w temat wycieczki.
10:30 – ognisko z kiełbaskami, przerwa rekreacyjna, sklepik z pamiątkami
11:30 – zajęcia tematyczne w grupach, warsztaty.
12:30- pożegnanie, nagrody

Przykładowy scenariusz wycieczki całodniowej*:
9:30 – przyjazd uczestników, powitanie, poznanie zasad
10:00 – spektakl, projekcje, lekcje wprowadzające w temat wycieczki
11:00 – ognisko z kiełbaskami, przerwa rekreacyjna, sklepik
12:00 – zajęcia tematyczne w grupach, warsztaty.
14:00 – obiad
14:30 – chwila odpoczynku
15:00 – zajęcia podsumowujące
15:30 – podwieczorek
16:00 –  pożegnanie uczestników, nagrody.