PRZEDSZKOLAKI

Zapraszamy na ciekawe wycieczki specjalnie dla maluchów. W bajkowej atmosferze Chatki Spełnionych girl-holding-magnifying-glassMarzeń przeniesiemy się do odległych krain w których przeżyjemy niesamowite przygody! Tematy wycieczek dostosowane są do wieku dzieci i pory roku. Nasi animatorzy zaopiekują się dzieciakami i poświęcą im całą swoją uwagę. Dla Opiekunów zawsze przygotowujemy kawę lub herbatę i drobny poczęstunek.

Jesteśmy przeciwnikami gotowych rozwiązań, bo wierzymy w siłę superhero-boy-flying-through-spacewyobraźni dziecka. Niewiele nam potrzeba, żeby Chatka Marzeń jednego dnia była indiańską wioską, drugiego bezludną wyspą, a kolejnego zaczarowaną krainą baśni! Nie lubimy być tu sami, więc zapraszamy, BAWCIE SIĘ Z NAMI!

 

Choć mamy wiele sal i dużo przestrzeni, to nie łączymy grup bez _PIK4238Państwa wiedzy! Jeśli natomiast wyrażą Państwo zgodę na obecność drugiej grupy na terenie (oczywiście obie grupy mają osobny program i nie spotykają się w salach ani na ognisku) i taka grupa nam się zapisze, gwarantujemy Państwu 10% zniżki od ostatecznej ceny wycieczki.

 

Nie straszne nam zimno i deszcz! Dzięki ogrzewanym pomieszczeniom i dwóm 01 (24)różnym miejscom na ognisko, działamy CAŁY ROK! Oczywiście staramy się tak przygotowywać program, żeby w słoneczne dni dzieci jak najwięcej czasu spędzały na powietrzu. 

 

 

 

TEMATY JESIENNE:

NOWOŚĆ! Babie Lato leaf5

Lato się kończy, nadchodzi kolejna pora roku, która mieni się ciepłymi kolorami czerwieni i złota. Czy każdy przedszkolak wie co można robić jesienią? Jakie zmiany nadejdą w przyrodzie? Jakie porządki na świecie muszą zrobić dorośli, żeby nie było jesiennego bałaganu i żeby zimą było co podjadać? Jeśli nie wiecie, to zapraszamy Was na wesołą wycieczkę „Babie Lato”, podczas której poznacie tajemnice jesieni i dowiecie się czym różni się od innych pór roku. Na początku podzielimy się na dwie grupy, jedna będzie miała warsztaty kulinarne, a drugą zaprosimy na mini teatr cieni przy dźwiękach muzyki, która oswoi nas z jesienią. Później nabierzecie sił pałaszując kiełbaski z ogniska i efekty swoich kuchennych zmagań. Najedzeni weźmiecie udział w szalonej zabawie podczas której poznacie pozostałe tajemnice jesieni. Zapraszamy!

9.30 – 10.30 Zajęcia w dwóch grupach: Jesienny Teatrzyk Cieni / Kulinarna Przygoda

10.30 – 11.30 Ognisko z kiełbasami

11.30 – 12.30 Zajęcia wspólne: Jesienna Zabawa

Święto Pieczonego Ziemniakapotato

Zapraszamy na prawdziwie Ziemniakowo – Kartoflany dzień. Z interaktywnego spektaklu dzieci dowiedzą się skąd przywędrowały do nas ziemniaczki, jakie były ich przygody i pod jakimi nazwami kryje się w całej Polsce ta pyszna bulwa. Poznamy też smak pieczonych ziemniaczków, wystartujemy w ziemniaczanej olimpiadzie i ziemniakami namalujemy ziemniaczanego Kwiatka.

9.30 – 10.30 Spektakl i Zabawy Ziemniaczane

10.30 – 11.30 Ognisko z kiełbaskami, próbowanie pieczonych ziemniaków

11.30 – 12.30 Ziemniaczana Olimpiada/Ziemniaczane Stempelki.

Andrzejkicard-clipart-cards-clip-art-8

Powiemy przedszkolakom co to za dziwna, tajemnicza tradycja zdejmowanie po jednym bucie i ustawia w kolejce do drzwi? Po co się losuje kartki spod poduszki, wróży z kart albo leje wosk do wody? Wszystko wyjaśnimy, a nawet razem z dziećmi zrobimy!

9.30 – 10.30 O tradycji Andrzejkowej / Lanie Wosku

10.30 – 11.30 Ognisko z kiełbaskami

11.30 – 12.30 Bal Andrzejkowy – tańce, wróżby i wesołe zabawy.

ZIMA

Mikołajkisnowflakes3

Na ziemię przybyły dwa elfy, bo stała się rzecz straszna! Mikołaj zgubił worek z prezentami. Czy uda nam się wspólnie go odnaleźć!? I co trzeba zrobić, żeby znaleźć taką zgubę?  Zapraszamy do wspólnej zabawy w wesołym, interaktywnym spektaklu.

Warsztaty Bożonarodzeniowesnow-globe

Przedszkolaki spróbują pomóc pewnemu małemu, zbuntowanemu elfowi. Dopiero został przyjęty do szkoły Świętego Mikołaja i zupełnie nie rozumie co się dzieje. Czemu każą mu strasznie dużo sprzątać? Czemu przynoszą do domu kłujące drzewo i jeszcze wieszają na nim lampki? Wcale mu się to nie podoba! Elf, któremu ma pomóc w pracy nie ma już siły na te złości! Czy dzieci pomogą mu przekonać małego buntownika, że Boże Narodzenie to bardzo miły czas?

Bal Karnawałowyparty-hat

Szalona zabawa karnawałowa dla tych przedszkoli, które nie mają możliwości zaprosić nas do siebie. Najpierw dowiemy się co to jest karnawał i gdzie się go świętuje. Dzieci spróbują odgadnąć co kojarzy nam się z karnawałem, a co nie. Zrobimy też kolorowe maski karnawałowe! Po ognisku urządzimy szalony bal z tańcami i zabawami.

WIOSNA

Marzannamarzanna

Opowiemy dzieciom kto wymyślił zimową pannę i po co się ją topiło. Ponieważ Marzanna to kukła, pokażemy dzieciom kilka lalek teatralnych. Zrobimy tradycyjną Marzannę, z którą odgonimy zimę, a z Zielonym Gaikiem powitamy wiosnę. Nauczymy się też piosenki, która nam w tym pomoże. A po ognisku każdy zrobi małą marzannę, którą zabierze do domu na pamiątkę. Pobawimy się też w wiosenne zabawy.

Poszukiwacze WiosnySpring_Sun_with_Flowers_Clipart

Zapraszamy na wycieczkę, która nauczy nas jak rozpoznawać pierwsze oznaki Wiosny. Na dzieci czeka wiele zagadek przyrodniczych i zabaw zręcznościowych. Wielki bal poszukiwaczy wiosny z pewnością ucieszy „Zieloną Panią” i młodych odkrywców.

Wielkanoceaster-basket4

Mały kurczaczek wykluł się z kolorowego jajka i bardzo był tym faktem zdziwiony. Razem z dziećmi pomożemy mu rozwikłać przyczynę tego zdarzenia i dowiemy się ciekawych rzeczy o Wielkanocy.  Po ognisku wspólnie poszukamy w ogrodzie zagubionych rzeczy z wielkanocnego koszyczka. Przygotujemy pisanki, które zapełnią wielkanocny stół.

LATO

Wioska Indiańskaindian-clip-art-pi5oLn9iB

Wesoła wycieczka dla maluchów, którzy chcieliby zostać odważnymi Indianami. Wspólnie ozdobimy tipi i za pomocą farbek do twarzy zamienimy się w prawdziwych Indian. Wspólnie przeżyjemy szalone przygody, nauczmy się skradać i poznamy ciekawe indiańskie zwyczaje. Upolowany bizon zamieni się w kiełbaski, które upieczemy na ognisku. Może nawet dacie radę zrobić to sami? Każdy maluch zrobi też własny indiański pióropusz. Howgh!

Safarihut

To szalona wycieczka dla miłośników przygód. Wybierzemy się w podróż po dzikiej Afryce! Na mini przedstawieniu teatru cieni poznamy różne dzikie zwierzęta i ich odgłosy, potem pobawimy się wspólnie i upieczemy kiełbaski. Zrobimy też afrykańskie dzieło sztuki i utrwalimy wiedzę o poznanych podczas wycieczki zwierzątkach.

Piracka Przygodapirates-on-pirate-ship

Ahoj! Amatorzy morskich przygód – zapraszamy do nas! Przy użyciu wyobraźni przeniesiemy się na kołysany falami, owiany legendą piracki statek. Pobawimy się w pirackie zabawy, zejdziemy na ląd, żeby zjeść pyszne kiełbaski, a potem posłuchamy pirackiej opowieści i zrobimy mapę pirackiego skarbu. Będzie strrrasznie fajnie!

TEMATY CAŁOROCZNE

W zdrowym ciele, zdrowy duch!carrots9

Zapraszamy na bardzo przydatną wycieczkę! Podczas zajęć maluchy poznają różne zdrowe produkty – warzywa, owoce, rozmaite ziarenka i inne pyszności. Sprawdzimy, czy da się zjeść posiłek w kolorach tęczy, wspólnie ułożymy zdrowy jadłospis na cały dzień i zapytamy dzieci, czy wszystkie słodycze szkodzą? Oprócz tego pobawimy się wesoło, zrobimy świetną gimnastykę i spróbujemy różnych zdrowych pyszności. Zapraszamy do wspólnej zabawy! *Wycieczka płatna 2zł więcej od dziecka ze względu na warsztaty kulinarne.

Bezpieczeństwoearth24

Dzieciaki pomogą przybyszowi z kosmosu poznać zasady bezpieczeństwa, żeby mógł wrócić na swoją planetę. Później wyślemy w kosmos bardzo ważną wiadomość i dowiemy podczas świetnej zabawy – jak bezpiecznie zachowywać się w przedszkolu.

Pod Mazowiecką Strzechąhens-and-chicks

Przywitamy Was tradycyjnie – chlebem i solą. Spędzicie czas w prawdziwie ludowym stylu, pośród prawdziwych starych zabudowań dawnego gospodarstwa hodowli kóz. Opowiemy Wam w jaki sposób dzieci kiedyś spędzały czas na wsi. W co się bawiły, jakie miały obowiązki i co jadły. Spróbujemy sami zrobić mazowieckie kluseczki, pobawimy się w kręcioła i stworzymy piękną, łowicką wycinanko – przyklejankę. Mamy kury! Przy dobrej pogodzie, będzie można je zobaczyć 😉 *Wycieczka płatna 2zł więcej od dziecka ze względu na warsztaty kulinarne.

Mali Podróżnicyboy7

Zapraszamy w podróż po świecie. Na wielkiej planszy świata razem z dziećmi będziemy odkrywać tajemnice, zdobywać nowe umiejętności i podróżować raz konno, raz balonem, a raz rakietą! Odwiedzimy nieznane krainy, dowiemy się co każdy podróżnik wiedzieć powinien i przeżyjemy mnóstwo niezapomnianych chwil. Ahoj przygodo!

Kraina Baśnicartoon-caracter-vector1

Zapraszamy na wyprawę do Krainy Baśni. Razem z bohaterami klasycznych baśni braci Grimm, Perraulta i Andersena odwiedzimy znanych już bohaterów i zawrzemy całkiem nowe znajomości. Dzieci będą miały okazję wcielić się w role ulubionych postaci, zawalczą z wilkiem, pokonają smoka, pomogą oddać bajkom ukradzione rekwizyty, bez których nic nie może być takie jak zwykle. Poznamy też różnicę między baśnią, a legendą i spróbujemy sił w bajkowych zagadkach.