PRZEDSZKOLAKI

Specjalnie dla Państwa odświeżyliśmy programy naszych wycieczek i dodaliśmy zupełnie nowe_PIK1353 tematy. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą na sezon 2022/2023. Zapewniamy, że odwiedziny w Chatce Spełnionych Marzeń będą świetną zabawą i pozostawią wiele dobrych wspomnień!

Kilka słów o naszych wycieczkach znajdziesz TUTAJ.

Wycieczki dla przedszkolaków trwają 3 godziny – około dwóch godzin zajęć i godzina ogniska/czasu wolnego. Zajęcia podzielone są na bloki – podczas niektórych dzielimy się  na grupy w celu zapewnienia większego komfortu pracy zarówno dzieciom jak i animatorom. Programy dostosowane są do dzieci od 3-6 roku życia.  Pozostałe informacje o przebiegu naszych wycieczek znajdą Państwo w zakładce Zasady Dobrej Zabawy – bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z nimi. W razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy. 

Wycieczki w sezonie 2022/2023

Wrzesień – Listopad:_PIK1253

 • Święto Pieczonego Ziemniaka
 • Babie Lato
 • Święto Dyni
 • Andrzejki
 • Wycieczki Integracyjne
 • ZERO WASTE –  NOWOŚĆ! 

Grudzień:

 • Kraina Świętego Mikołaja – NOWOŚĆ!

Styczeń – Luty: 

 • Karnawały Świata
 • 180 minut dookoła świata
 • Na wiecu u Króla Maciusia – NOWOŚĆ! _PIK9951

Marzec – Kwiecień:

 • Marzanna
 • Poszukiwacze Wiosny
 • Wielkanoc
 • Małe Mazowsze

Maj – Lipiec:

 • Wioska Indiańska
 • Małe Mazowsze
 • W zdrowym ciele zdrowy duch

*Opisy wycieczek znajdą Państwo poniżej.


11 listopada – Prosta Historia Niepodległości – 3h pole maków

Temat Święta Niepodległości omawiamy na zajęciach, na przedszkolną akademię przygotowujemy piękne wiersze i pieśni, oglądamy defiladę, wywieszamy flagi. Czy jesteśmy pewni, że dzieciaki rozumieją jak ważny jest ten dzień? Jak to się stało, że Polska zniknęła z mapy na 123 lata? Czemu wszyscy chcieli by znów się pojawiła? Zapraszamy na ciekawą wycieczkę o Polsce, o niepodległości i patriotyzmie. Bardzo prostymi słowami opowiemy dzieciom ten trudny fragment naszej historii. Dzięki aktywizującym metodom pracy będzie to ciekawa przygoda, a nie nudna pogadanka. Wspólnie też zastanowimy się nad patriotyzmem. Co oznacza to trudne słowo? Czy to ważne? Bycie patriotą to nie tylko wielkie słowa i bohaterskie czyny, to też małe gesty na co dzień, to coś co powinno nas łączyć, a nie dzielić. Podczas zajęć zrobimy patriotyczne kotyliony oraz wspólny plakat, który grupy będą mogły zabrać na pamiątkę. Zastanowimy się też wspólnie za co najbardziej lubimy nasz kraj…?

Ramowy plan wycieczki: 

9:00 – 10:00 Prosta Historia Niepodległości – warsztaty
10:00 – 11:00 czas rekreacyjno – jedzeniowy
11:00 – 12:00 Warsztaty w 2 grupach: Patriotyczne Kotyliony / Rozmawiamy o patriotyzmie


 

Święto Pieczonego Ziemniaka – 3h potatoes-1585060_1920

Jesienią, nad polskimi wsiami unosi się smakowity zapach pieczonych w ognisku ziemniaków. Macie ochotę spróbować jak smakują i pobawić się w ziemniaczane zabawy? Podczas interaktywnego spektaklu Królowa Marysieńka i Tajemniczy Podróżnik w Czasie opowiedzą dzieciakom skąd pochodzą ziemniaki i jak znalazły się na polskich talerzach. Pokażemy też jak zrobić ziemniaczane dzieło sztuki i wystartujemy w ziemniaczanej olimpiadzie.

Ramowy plan wycieczki:
10:00 – 11:00 – powitanie, interaktywne przedstawienie “Królowa Marysieńka i Tajemniczy Peruwiańczyk”
11:00 – 12:00 –czas rekreacyjno – jedzeniowy i próbowanie pieczonych ziemniaków
12:00 – 13:00 Warsztaty w 2 grupach: praca plastyczna / olimpiada ziemniaczana

Babie Lato – 3h 

Lato się kończy, nadchodzi kolejna pora roku, która mieni się ciepłymi kolorami czerwieni i złota. Czy każdy pumpkin-1768857_1920przedszkolak wie co można robić jesienią? Jakie zmiany nadejdą w przyrodzie? Jakie porządki na świecie muszą zrobić dorośli, żeby nie było jesiennego bałaganu i żeby zimą było co podjadać? Jeśli nie wiecie, to zapraszamy Was na wesołą wycieczkę „Babie Lato”, podczas której poznacie tajemnice jesieni i dowiecie się czym różni się od innych pór roku. Zaprosimy Was na krótkie przedstawienie teatru cieni, zabierzemy na wycieczkę do pobliskiego lasu, aby poszukać oznak jesieni* i wspólnie pobawimy się w jesienne zabawy.

*W razie niepogody, zamiast wycieczki do lasu odbędą się warsztaty plastyczne.

Ramowy plan wycieczki:

9:00 – 9:40 powitanie, teatr cieni i omówienie
9.40 – 10.20 Warsztaty w dwóch grupach: zabawa jesienna / wycieczka do lasu
10:20 – 11:20 – czas rekreacyjno- jedzeniowy
11:20 – 12:00 Warsztaty w dwóch grupach (zamiana): zabawa jesienna / wycieczka do lasu

Święto Dyni – 3h 

Duża, pękata, pomarańczowa i kojarzy się z jesienią? Dynia! Ale czy tylko? W jakiej bajce występuje to pumpkin-1030817_1920warzywo? Z jakim amerykańskim świętem nam się kojarzy? Te i inne tajemnice dyni odkryjemy wspólnie z Wami! Podczas warsztatów kulinarnych sami zrobicie pyszne, dyniowe babeczki. Zaprosimy Was też na wesoły Bal Pani Dyni – jesienne tańce i animacje.

Ramowy plan wycieczki:

9:00 – 10:00 Warsztaty w 2 grupach: babeczki dyniowe /ciekawostki o dyni
10:00 – 11:00 czas rekreacyjno- jedzeniowy
11:00 – 12:00 Bal Pani Dyni – wesołe zabawy i tańce

Kraina Świętego Mikołaja

W tym roku Chatka Spełnionych Marzeń przemieni się w prawdziwą Krainę Świętego Mikołaja! Spotkacie u nassanta-claus-1906513_1920 niesforne elfy, które poprowadzą dla Was ciekawe zajęcia: poznacie wspaniałą, świąteczną opowieść, dowiecie się ciekawostek o Świętym Mikołaju, wykonacie przepiękne prace plastyczne. Będziecie mieli okazję poczuć prawdziwie zimową atmosferę podczas ogniska z kiełbaskami. Na koniec wycieczki, w nagrodę odwiedzicie Chatkę Świętego Mikołaja – magiczne miejsce, skąd uwielbiany przez dzieci z całego świata staruszek dowodzi całym grudniowym zamieszaniem. Wesołe elfy opowiedzą Wam o jego ważnej pracy. Być może sam Święty się z Wami spotka? Przekonajcie sami!
P.S. Koniecznie przywieźcie ze sobą listy do Mikołaja! Będziecie mogli wrzucić je do specjalnej, bożonarodzeniowej skrzynki, a elfy późną nocą otworzą ja, by spełnić Wasze marzenia.

Ponieważ tegoroczna oferta na grudzień jest obszerna – zapraszamy do osobnej zakładki – TUTAJ znajdą Państwo wszelkie informacje. 

Karnawały Świata – 3hsinulog-dancer-1888631_960_720

Szalona zabawa karnawałowa dla tych przedszkoli, które nie mają możliwości zaprosić nas do siebie. Najpierw dowiemy się co to jest karnawał i gdzie się go świętuje. Dzieci spróbują odgadnąć co kojarzy nam się z karnawałem, a co nie. Zrobimy też kolorowe maski karnawałowe! Po ognisku urządzimy szalony bal z tańcami i zabawami.

Na wiecu u Króla Maciusia* – 3h

Świat dorosłych jest często niezrozumiały. Co by było, gdyby światem rządziły dzieci? Co jest dla nich ważne?crown-312734_960_720 Jak prawa dzieci powinny być respektowane? Czy dzieci powinny mieć obowiązki? Spróbujemy wcielić się w małego króla Maciusia i wymyślić nasz wymarzony kraj od podstaw. Wspólnie też zastanowimy się, czy takie zmiany są dobre i czy dorośli mają czasem trochę racji…
Nie możemy się doczekać Waszych kreatywnych pomysłów! *UWAGA! Wycieczka przeznaczona tylko dla klas 0-III.

180 minut dookoła świata – 3h travel-2313444_960_720

Zapraszamy w podróż po świecie. Na wielkiej planszy świata razem z dziećmi będziemy odkrywać tajemnice, zdobywać nowe umiejętności i podróżować raz konno, raz balonem, a raz rakietą! Odwiedzimy nieznane krainy, dowiemy się co każdy podróżnik wiedzieć powinien i przeżyjemy mnóstwo niezapomnianych chwil. Ahoj przygodo! *W ramach wycieczki do wyboru zajęcia plastyczne (bez dopłaty) lub kulinarne (z dopłatą 2zł/dziecko).

Marzanna- 3h 01 (23)

Opowiemy dzieciom kto wymyślił zimową pannę i po co się ją topiło. Ponieważ Marzanna to kukła, pokażemy dzieciom kilka lalek teatralnych. Zrobimy tradycyjną Marzannę, z którą odgonimy zimę, a z Zielonym Gaikiem powitamy wiosnę. Nauczymy się też piosenki, która nam w tym pomoże. A po ognisku każdy zrobi małą kukiełkę Pani Wiosny, którą zabierze do domu na pamiątkę. Pobawimy się też w wiosenne zabawy.

Poszukiwacze Wiosny -3h pansy-2173208_960_720

Zapraszamy na wycieczkę, która nauczy nas jak rozpoznawać pierwsze oznaki Wiosny. Na dzieci czeka wiele zagadek przyrodniczych i zabaw zręcznościowych. W drugiej części wycieczki do wyboru: edukacyjny spacer do pobliskiego lasu lub Wielki Bal Poszukiwaczy Wiosny.  Szczegóły ustalamy przy rezerwacji terminu.

Wielkanoc – 3h

Mały kurczaczek wykluł się z kolorowego jajka i bardzo był tym faktem zdziwiony. Razem z dziećmi, podczas wesołej gry interaktywnej, pomożemy osterkorb-2093315_960_720mu rozwikłać przyczynę tego zdarzenia. Dowiemy się ciekawych rzeczy o Wielkanocy i poprzedzającym ją okresie – karnawale i Wielkim Poście.  Po ognisku wspólnie poszukamy w ogrodzie zagubionych rzeczy z wielkanocnego koszyczka. Przygotujemy też piękne ozdoby wielkanocne.

Małe Mazowsze – 3h

Przywitamy Was tradycyjnie – chlebem  i solą. Spędzicie czas w prawdziwie ludowym stylu.  Czy wiecie, że Chatka Marzeń to dawne gospodarstwo hodowli kóz? Na wycieczce „Mazowsze”  poznamy polskie stroje ludowe  i dawne sprzęty , które pomagały kobietom  w codziennych obowiązkach.

Opowiemy Wam w jaki sposób dzieci kiedyś spędzały czas na wsi. W co się bawiły, jakie miały obowiązki i co jadły. Spróbujemy sami zrobić wydzierankę, pobawimy się w ludowe zabawy i poznamy kilka mazowieckich legend.

Mamy kury! Przy dobrej pogodzie, będzie można je zobaczyć.

Wioska Indiańska – 3h11214018_970748446280882_4158338511349139621_n

Wesoła wycieczka dla maluchów, którzy chcieliby zostać odważnymi Indianami. Wspólnie ozdobimy tipi i za pomocą farbek do twarzy zamienimy się w prawdziwych Indian. Wspólnie przeżyjemy szalone przygody, nauczmy się skradać i poznamy ciekawe indiańskie zwyczaje. Upolowany bizon zamieni się w kiełbaski, które upieczemy na ognisku. Może nawet dacie radę zrobić to sami? Każdy maluch zrobi też własny indiański atrybut. Howgh!

W zdrowym ciele zdrowy duch! fruit-2367029_960_720

Zapraszamy na bardzo przydatną wycieczkę! Podczas zajęć maluchy poznają różne zdrowe produkty – warzywa, owoce, rozmaite ziarenka i inne pyszności. Sprawdzimy, czy da się zjeść posiłek w kolorach tęczy, wspólnie ułożymy zdrowy jadłospis na cały dzień i zapytamy dzieci, czy wszystkie słodycze szkodzą? Oprócz tego pobawimy się wesoło, zrobimy świetną gimnastykę i spróbujemy różnych zdrowych pyszności. Zapraszamy do wspólnej zabawy!