PRZEDSZKOLAKI

Specjalnie dla Państwa odświeżyliśmy programy naszych wycieczek i dodaliśmy zupełnie nowe_PIK1353 tematy. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą na sezon 2018/2019. Zapewniamy, że odwiedziny w Chatce Spełnionych Marzeń będą świetną zabawą i pozostawią wiele dobrych wspomnień!

Kilka słów o naszych wycieczkach znajdziesz TUTAJ.

Wycieczki dla przedszkolaków trwają 3 godziny – około dwóch godzin zajęć i godzina ogniska/czasu wolnego. Zajęcia podzielone są na bloki – podczas niektórych dzielimy się  na grupy w celu zapewnienia większego komfortu pracy zarówno dzieciom jak i animatorom. Programy dostosowane są do dzieci od 3-6 roku życia.  Pozostałe informacje o przebiegu naszych wycieczek znajdą Państwo w zakładce Zasady Dobrej Zabawy – bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z nimi. W razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy. 

Wycieczki w sezonie 2018/2019*

Wrzesień – Listopad:_PIK1253

 • Święto Pieczonego Ziemniaka
 • Babie Lato
 • Święto Dyni – NOWOŚĆ! 
 • Wycieczki Integracyjne

Grudzień:

 • Kraina Świętego Mikołaja – NOWOŚĆ!

Styczeń – Luty: 

 • Karnawały Świata_PIK9951

Marzec – Kwiecień:

 • Marzanna
 • Poszukiwacze Wiosny
 • Wielkanoc
 • Małe Mazowsze

Maj – Lipiec:

 • Rajska Wyspa NOWOŚĆ
 • Wioska Indiańska
 • Piracka Przygoda
 • Małe Mazowsze

*Opisy wycieczek znajdą Państwo poniżej.


Święto Pieczonego Ziemniaka – 3h potatoes-1585060_1920

Jesienią, nad polskimi wsiami unosi się smakowity zapach pieczonych w ognisku ziemniaków. Macie ochotę spróbować jak smakują i pobawić się w ziemniaczane zabawy? Podczas interaktywnego spektaklu Królowa Marysieńka i Tajemniczy Podróżnik w Czasie opowiedzą dzieciakom skąd pochodzą ziemniaki i jak znalazły się na polskich talerzach. Pokażemy też jak zrobić ziemniaczane dzieło sztuki i wystartujemy w ziemniaczanej olimpiadzie.

Ramowy plan wycieczki:
10:00 – 11:00 – powitanie, interaktywne przedstawienie „Królowa Marysieńka i Tajemniczy Peruwiańczyk”
11:00 – 12:00 – ognisko z kiełbaskami i próbowanie pieczonych ziemniaków
12:00 – 13:00 Warsztaty w 2 grupach: praca plastyczna / olimpiada ziemniaczana

Babie Lato – 3h 

Lato się kończy, nadchodzi kolejna pora roku, która mieni się ciepłymi kolorami czerwieni i złota. Czy każdy pumpkin-1768857_1920przedszkolak wie co można robić jesienią? Jakie zmiany nadejdą w przyrodzie? Jakie porządki na świecie muszą zrobić dorośli, żeby nie było jesiennego bałaganu i żeby zimą było co podjadać? Jeśli nie wiecie, to zapraszamy Was na wesołą wycieczkę „Babie Lato”, podczas której poznacie tajemnice jesieni i dowiecie się czym różni się od innych pór roku. Zaprosimy Was na krótkie przedstawienie teatru cieni, zabierzemy na wycieczkę do pobliskiego lasu, aby poszukać oznak jesieni* i wspólnie pobawimy się w jesienne zabawy.

*W razie niepogody, zamiast wycieczki do lasu odbędą się warsztaty plastyczne.

Ramowy plan wycieczki:

9:00 – 9:40 powitanie, teatr cieni i omówienie
9.40 – 10.20 Warsztaty w dwóch grupach: zabawa jesienna / wycieczka do lasu
10:20 – 11:20 – ognisko z kiełbaskami
11:20 – 12:00 Warsztaty w dwóch grupach (zamiana): zabawa jesienna / wycieczka do lasu

Święto Dyni – 3h 

Duża, pękata, pomarańczowa i kojarzy się z jesienią? Dynia! Ale czy tylko? W jakiej bajce występuje to pumpkin-1030817_1920warzywo? Z jakim amerykańskim świętem nam się kojarzy? Te i inne tajemnice dyni odkryjemy wspólnie z Wami! Podczas warsztatów kulinarnych sami zrobicie pyszne, dyniowe babeczki. Po ognisku zaprosimy Was na wesoły Bal Pani Dyni – jesienne tańce i animacje.

Ramowy plan wycieczki:

9:00 – 10:00 Warsztaty w 2 grupach: babeczki dyniowe /ciekawostki o dyni
10:00 – 11:00 ognisko z kiełbaskami, próbowanie babeczek
11:00 – 12:00 Bal Pani Dyni – wesołe zabawy i tańce

Kraina Świętego Mikołaja

W tym roku Chatka Spełnionych Marzeń przemieni się w prawdziwą Krainę Świętego Mikołaja! Spotkacie u nassanta-claus-1906513_1920 niesforne elfy, które poprowadzą dla Was ciekawe zajęcia: poznacie wspaniałą, świąteczną opowieść, dowiecie się ciekawostek o Świętym Mikołaju, wykonacie przepiękne prace plastyczne. Będziecie mieli okazję poczuć prawdziwie zimową atmosferę podczas ogniska z kiełbaskami. Na koniec wycieczki, w nagrodę odwiedzicie Chatkę Świętego Mikołaja – magiczne miejsce, skąd uwielbiany przez dzieci z całego świata staruszek dowodzi całym grudniowym zamieszaniem. Wesołe elfy opowiedzą Wam o jego ważnej pracy. Być może sam Święty się z Wami spotka? Przekonajcie sami!
P.S.Koniecznie przywieźcie ze sobą listy do Mikołaja! Będziecie mogli wrzucić je do specjalnej, bożonarodzeniowej skrzynki, a elfy późną nocą otworzą ja, by spełnić Wasze marzenia.

Ponieważ tegoroczna oferta na grudzień jest obszerna – zapraszamy do osobnej zakładki – TUTAJ znajdą Państwo wszelkie informacje.